Zapojte se do projektu na podporu podnikavosti iKid

Již v lednu vystartuje 5. ročník projektu iKid, který podporuje podnikavost, inovativní myšlení a kreativitu žáků ve věku 10-14 let. Mladí inovátoři si během půl roku nanečisto v pěti krocích vyzkouší, jaké to je uvádět produkt na trh. Z široké škály nápadů vyberou ten nejlepší, udělají si průzkum trhu, vytvoří funkční prototyp, připraví pro svůj produkt marketingovou a obchodní strategii a pak ve finále odprezentují svůj nápad před odbornou porotou.

Soutěž trvá od ledna do června a její součástí je i řada workshopů a exkurzí do firem. Každý tým má po celou dobu k dispozici svého mentora, se kterým se pravidelně schází, propracovanou iKid metodiku a podporu organizačního týmu iKid.

Zapojte se jako mentor

iKid mentor je člověk z podnikatelského prostředí, který na bázi dobrovolnictví úzce spolupracuje s iKid týmem. Do projektu vstupuje v určitých strategických fázích v průběhu celého jeho trvání a díky své znalosti prostředí a pracovním zkušenostem pomáhá při přeměně počátečního nápadu na funkční prototyp.

Hlavním úkolem mentora je být vzorem, vytvořit jakési přímé propojení se světem podnikání a zároveň pomoci dětem při hledání správného směru a koncipování řešení. Základním pravidlem ale zůstává, že mentor učí a inspiruje žáky k tomu, jak se věci dělají, v žádném případě je nedělá za ně.

Pozvěte iKids na exkurzi

Nabídněte některému z týmů exkurzi do Vaší firmy, kde uvidí, jak to v reálném světě byznysu chodí. Pro děti to bude neocenitelná zkušenost, která je může motivovat ke splnění jejich cílů.

iKid finále je svou strukturou inspirováno reálnými soutěžemi startupů a iKids procházejí stejným procesem, ať už prezentování nebo hodnocení, jako reální mladí podnikatelé. Jednotlivé projekty hodnotí čtyř až pětičlenná porota, složená ze zástupců různých oblastí podnikání v České republice od nadnárodních korporací až po startupové inkubátory.

Více informací včetně toho jak se zapojit, najdete na stránkách projektu zde.

Zdroj: iKid