Zahraniční studenti Matfyzu zazářili v soutěži startupů

Studenti Obecné informatiky vyučované na Matfyzu v anglickém jazyce, Aakash Ravi a Maxim Huk, spolu s dalšími pěti členy týmu uspěli na počátku června v soutěži podnikatelských záměrů Vodafone Nápad roku. Jejich startup Locaid.me obsadil v konkurenci 171 přihlášených projektů vynikající druhé místo.

Maxim Huk (druhý zleva) a Aakash Ravi (třetí zleva) spolu s dalšími členy týmu při přebírání ocenění (foto: Vodafone Nápad roku)

Maxim Huk (druhý zleva) a Aakash Ravi (třetí zleva) spolu s dalšími členy týmu při přebírání ocenění (foto: Vodafone Nápad roku)

Nejenže se studentům podařilo dosáhnout velkého úspěchu, ale především vytvořili zajímavý projekt. Locaid.me, který využívá kombinace hardwaru a mobilních aplikací, má totiž zachraňovat lidské životy. Systém přímo v reálném čase detekuje a mapuje krizové situace, jako jsou například požáry, výbuchy nebo střelba ve veřejných či soukromých prostorech. Osoby, které se dostanou do podobného ohrožení, mobilní aplikace dokáže navést do bezpečných zón, případně k lékárničce, hasicímu přístroji apod.

Stanislav Veselý, který má v rámci studijního oddělení zahraniční studenty na starost, po vyhlášení neskrýval svou radost. „Aakash i Max mají společné vlastnosti – pokoru, nadšení, zájem o informační technologie a vývoj, ale také o společensky prospěšné aktivity. Před jeden a půl rokem jsme se s Aakashem bavili o seniorech ve společnosti a dali jsme dohromady tým několika studentů z různých fakult UK. Aakash při své neuvěřitelné aktivitě spolu se studentkou Lenkou Čtrnáctovou z PřF UK a dalšími studenty navštěvují seniory v komunitním centru Prádelna, kde je úspěšně učí pracovat s počítačem a mobilními aplikacemi. Další část týmu se studentkou Petrou Topkovou z PedF UK pracuje na vývoji nové webové aplikace.“

Oceněným gratulujeme!

Zdroj: Matfyz