weXelerate: český startup CleverAnalytics se dostal do největšího akcelerátoru v centrální a východní Evropě

Inovační centrum weXelerate odstartuje 5. března druhý turnus Accelerator programu. Během následujících čtyř měsíců bude 52 vybraných startupů z 21 různých zemí světa spolupracovat s velkými společnostmi na inovačních projektech. Kromě toho čeká na mladé podnikatele široká nabídka školení, přednášek a praktických workshopů, aby co nejlépe připravili sebe a své firmy na budoucí výzvy.

Dosud získaly startupy z druhého turnusu celkem 17,9 milionu eur investic a průměrná velikost týmu je devět lidí. Pět firem pochází z Německa. Itálie, Španělsko, Švýcarsko a Spojené království mají každé tři zástupce. Z Finska, Izraele, Lotyšska a Nizozemska byly pokaždé přijaty dva startupy. Rovněž jsou v programu firmy z Maďarska, Panamy, Belgie, Britských Panenských ostrovů, České republiky, Dánska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovinska a Turecka, z každého státu jedna. 16 zakládajících týmů pochází z Rakouska.

Patnáct startupů je zařazeno do kategorie „Media“ nebo  “Cross industry“. Z odvětví energetiky a infrastruktury pochází deset podnikatelských nápadů. Šest startupů se zabývá bankovnictvím a pojišťovnictvím nebo Průmyslem 4.0. Technologické oblasti „AI & Bots“ a „IoT / Big Data“ dominují.

Stephan Jung, generální ředitel weXelerate a vedoucí Accelerator programu, řekl: „Co se týče původu startupů, tentokrát se nám podařilo sestavit skupinu týmů z 21 různých zemí světa. S nashromážděnými zkušenostmi z minulých měsíců jsme vytvořili vynikající základ pro to, aby se náš Accelerator program stal v budoucnu ještě efektivnějším. Během zbývajících tří pracovních týdnů do tzv. Onboarding Week- už sami pracujeme na četných inovačních projektech, které budou spuštěny v nadcházejících měsících. “

Uzávěrka přihlášek na třetí turnus Accelerator programu začne 4. dubna 2018. Přehled všech vybraných startupů najdete zde.

Zdroj: Czechstartups