Poprvé s projektem CzechMatch v New Yorku

Za podpory projektu CzechMatch vyjela čtveřice českých inovativních firem – Incinity, TouchArt, Your Solution a Riocath Global – od 15. do 22. října 2018 dobývat americký trh. Během týdne si otestovala svůj byznys model, zúčastnila se řady networkingových akcí, setkala se s místními mentory, investory i potenciálními obchodními partnery. Své zkušenosti jim předal také nejrychleji rostoucí start-up současnosti Ui Path, původem z Rumunska.

Zdroj: Czechinvest.org

Týdenní newyorský program připravil pro české start-upy CzechInvest spolu s americkým inkubátorem VentureOut. V jeho závěru se zúčastnily CzechMatch Demo Pitch Night, kde veřejně představily své projekty a získaly cennou zpětnou vazbu od místních investorů – Paula Quigleyho z HOF Capital, Ihara Mahanioka, angel investora působícího ve Facebooku a Andrewa Honga z FFVC.

České firmy navštívily také sídlo původně rumunského start-upu Ui Path, zúčastnily se slavnostní recepce v České národní budově a navštívily start-upovou show Live! From Tomorrow: New York City In 2118.

„Musím říct, že nás týden v New Yorku doslova nakopl a rozhodně předčil naše očekávání,“ říká Roman Maštalíř z TouchArt, který v New Yorku představil mobilní aplikaci na řízení a správu konferencí Eventee. „Ze začátku jsem byl trochu skeptický, ale nakonec jsem strašně rád, že jsme jeli. Myslím, že to našemu byznysu pomůže kupředu,“ uznává Petr Kadlec z Your Solution, která vyvíjí nástroj pro psychologické profilování a výběr uchazečů o zaměstnání. „Potkat se s Ui Path je opravdu zážitek. Krásný příklad toho, že i společnost ze střední a východní Evropy může uspět v USA,“ dodává Lukáš Dufek z Incinity vyvíjející integrační platformu pro chytrá města. „Poznání rozdílného přístupu k obchodu a podnikání na trzích v USA, to jsou asi největší přínosy, které nám CzechMatch přinesl,“ hodnotí Kamil Kubánek z Riocath Global, výrobce zdravotních prostředků se světovým patentem.

New York se řadí k nejrozvinutějším start-upovým ekosystémům na světě a pravidelně se umisťuje v nejrůznějších žebříčcích jako jedna z nejžádanějších destinací pro rozvoj podnikání. Start-upy na zdejších trzích mají nepřeberné možnosti k další expanzi díky rychlé adaptaci nejnovějších technologií a jedné z nejlépe rozvinutých venture kapitálových infrastruktur na světě.

Projekt CzechMatch nabízí vyspělejším start-upům unikátní možnost prezentovat svůj produkt v New Yorku, Silicon Valley, Londýně či Singapuru před potenciálními investory, obchodními partnery a odbornou veřejností. Pomáhá tak zvýšit šanci internacionalizovat podnikatelský projekt a najít strategické partnery a zákazníky přímo na trzích, na které by firmy chtěly vstoupit. Více na www.podporastartupu.cz.

Zdroj: Czechinvest.org