Polomasky z VUT nově chrání i děti

Už na začátku dubna se vědci z brněnského VUT postarali o to, aby si každý majitel 3D tiskárny mohl vytisknout ochrannou masku s názvem BUTMask–H1. Jejich práce si získala pozornost nejen v Česku, ale podle uvedeného návodu si tisknou ochranné prostředky i v USA.

Na základě zpětné vazby od uživatelů i samotných výrobců se vývojáři rozhodli model H1 vylepšit. Nyní je k dipozici verze BUTMask-H2. V čem se liší?

Hlavní výhodou je rozpětí velikostí od XXS až po XL. To znamená, že nosit ji mohou i děti, které byly zatím odkázané především na roušky. Hlavním důvodem pro vývoj několika velikostí bylo ale zajištění pohodlí při nošení všem uživatelům. „U výtisků z tvrdých plastů nikdy nebude možné dosáhnout komfortu a schopnosti přizpůsobit se tvaru obličeje, který nabízí komerční výrobky z měkkých plastů. Proto je u naší masky důležité najít si velikost, která vám nejlépe sedí,“ říká jeden z konstruktérů, Václav Kaczmarczyk.

Krom toho je maska mnohem pohodlnější při komunikaci a lépe těsní na obličeji. Více technických specifikací se dozvíte přímo na stránkách VUT, pod odkazem https://www.vutbr.cz/mask.

Zdroj: www.vutbr.cz/

Foto: archiv VUT