Podle Globálního inovačního indexu je Česko mezi top 25 zeměmi

Globální inovační index (GII) hodnotí světové ekonomiky podle inovačních schopností. Je postavený na sedmi pilířích, ve čtyřech z nich si ČR vede nadprůměrně i ve skupině 49 vysokopříjmových zemí. Jde o infrastrukturu, sofistikovanost obchodu, znalostní a technologické výstupy a tvůrčí výstupy. Česká republika obsadila 24. místo ze 131 světových ekonomik.

„Opravdu mě těší výsledek, kterého naše země v žebříčku dosáhla. Před dvěma lety jsme ve vládní Radě pro výzkum, vývoj a inovace představili revoluční inovační strategii a přesvědčili vládu, že výzkum se stane základem nové hospodářské vize Česká republika: Země pro budoucnost. Vyplatilo se to a postupně se posouváme mezi inovační lídry,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Česká republika si podle GII letos umístila na 28. místě v inovačních vstupech, tedy výše než v loňském roce a výše než v roce 2018. Pokud jde o inovační výstupy, Česká republika zaujímá 17. místo, což je opět posun nahoru ve srovnání s předchozími dvěma lety. 

Zdroj: CzechInvest
Ilustrační foto: pixabay.com