Nová mezinárodní výzva v oblasti kvantových technologií QuantERA II Call 2021 je otevřena

Výzkumné projekty z oblasti kvantových technologií dostanou příležitost finanční podpory prostřednictvím nové mezinárodní výzvy QuantERA II Call 2021, která je otevřena od 12. 3. 2021. Cílem je podpořit výzkumné záměry, které mají potenciál výrazně přispět k rozvoji kvantových technologií v Evropě. Zkrácené návrhy projektů (pre-proposals) můžete podávat do 13. 5. 2021, 17:00 SEČ.

Témata výzvy (v originálním znění):

  • Quantum Phenomena and Resources (základní výzkum),
  • Applied Quantum Technologies (aplikovaný výzkum).

Technologická agentura ČR (TA ČR) ve výzvě QuantERA II Call 2021 podpoří české uchazeče, kteří se zapojí do projektů aplikovaného výzkumu. Národní podmínky pro české uchazeče vycházejí z programu EPSILON a celková alokace TA ČR na výzvu je 1 000 000 €. Uchazeči ve výzvě mohou být podniky a výzkumné organizace.

České uchazeče zapojené do projektů základního výzkumu podpoří Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), které na výzvu alokovalo 500 000 €. Více informací o podmínkách pro uchazeče žádající o finanční podporu MŠMT naleznete zde.

V příručce Vše o QuantERA II Call 2021 najdete veškeré potřebné informace pro českého uchazeče. 

Projekty mohou podávat mezinárodní výzkumná konsorcia složená minimálně ze tří partnerů z nejméně tří zemí zapojených do výzvy.

Podrobnosti najdete zde.

Zdroj: TA ČR
Ilustrační foto: pixabay.com