Německý start-upový veletrh Demo Day ukázal nejnovější digitální inovace

Více než 120 start-upových společností z celého Německa představilo své nejnovější digitální inovace na konferenci a veletrhu Demo Day, který se konal 7. února 2019 v Düsseldorfu. Vystavující firmy prezentovaly B2B produkty a řešení z oblasti průmyslových technologií a služeb. Vybrané společnosti seznámily návštěvníky s praktickým využitím inovativních technologií v celé řadě průmyslových odvětví, kupříkladu v zemědělství, energetice nebo infrastruktuře.

Zdroj: NRW.Invest

Do diskusí o novinkách ze světa digitalizace, robotizace, umělé inteligence, internetu věcí a kybernetické bezpečnosti se vedle začínajících společností zapojili i zástupci renomovaných firem, jako je Google, Henkel nebo IBM. Akci zahájil starosta města Düsseldorf Thomas Geisel a předseda vlády spolkové země Severní Porýní‑Vestfálsko Armin Laschet. Veletrh přilákal přes 2 tisíce návštěvníků.

Zástupkyně agentury CzechInvest na společném stánku s NRW Invest prezentovala aktuální trendy odvětví informačních technologií v České republice. Zájemcům rovněž poskytla informace o Czech Innovation Festivalu, který se bude konat 9. dubna 2019 v Berlíně a na kterém se vybrané české start-upy představí německé odborné veřejnosti.

Více informací o Demo Day najdete na www.digitaldemoday.de.

Zdroj: CzechInvest