Místopředseda vlády Bělobrádek zavítal do Jihomoravského kraje

V rámci svých výjezdů do regionů zamířil vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve středu 7. září do Jihomoravského kraje. Nejprve si v doprovodu vedení firmy prohlédl výrobní a vývojová pracoviště společnosti LD Seating v Boskovicích, která patří mezi přední výrobce kancelářského sedacího nábytku ve střední Evropě. Poté místopředseda vlády absolvoval debatu se studenty maturitních ročníků Střední průmyslové školy Jedovnice, která se specializuje na výuku strojírenských a ICT oborů.
„U firem jako LD Seating je vidět, že sázka na kvalitní produkt, na vlastní vývoj a neustálý tlak na inovace je cestou budoucí konkurenceschopnosti českého průmyslu a jeho expanze do okolních zemí,“ řekl místopředseda vlády Bělobrádek.

V jedovnické Střední průmyslové škole pak vicepremiér besedoval se studenty 4. ročníků a prohlédl si moderně vybavené výukové prostory a odborné učebny. „Chtěl jsem je především podpořit v tom, co studují, protože technické a ICT obory jsou jednoznačně perspektivní pro jejich budoucí uplatnění. Ve firmách je po takových absolventech velká poptávka. Navíc naše země nemá nerostné bohatství, naše bohatství a konkurenční výhoda je v mozcích kvalifikovaných lidí,“ uvedl po návštěvě školy Bělobrádek.

Místopředseda vlády se v rámci cesty po Jihomoravském kraji ještě setkal s mladými lidmi v Blansku a s občany diskutoval také v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně.

Zdroj: vyzkum