Mezinárodní obchodní setkání Contact „denkmal“ v Lipsku

Technologické centrum AV ČR se zúčastnilo kooperačních setkání Contact „denkmal“ jako spoluorganizátor a jako partner mezinárodní sítě Enterprise Europe Network. Obchodní jednání se uskutečnila jako součást veletrhu denkmal 2018, který zaujímá vedoucí postavení v oblasti konzervace, restaurátorskví a renovace starých budov (8. - 10. 11. Lipsko)

Letošního šestého ročníku Contact "denkmal", který se konal dne 9. 11., se zúčastnilo 43 firem z 9 zemí, za Českou republiku se účastnilo 11 firem a institucí, které nabízely inovační technologie z různých oblastí. Co do účasti byla česká delegace druhá nejpočetnější za pořadatelským Německem.

České firmy zde nabízely unikátní technologie na ochranu památek (Advanced Materials JTJ – samočistící nátěry TiO2) nebo stálobarevné mozaiky a polymerbetonové profilované desky se slepeckou úpravou (Coming plus – COMCON). Ústav anorganické chemie AV ČR (tým Z. Černého) nabízel na veletrhu prakticky využitelné materiály – geopolymery, ze kterých je schopen vyrábět historické artefakty. Kromě materiálových novinek se čeští účastníci představili také jako specialisté na skleněné vitráže (Ateliér Vitraj) a výrobky ze dřeva či litiny.

Burza je tradičně podporovaná Lipskou řemeslnickou komorou, společností Leipziger Messe a sítí Enterprise Europe Network v Lipsku. O setkání byl velký zájem i vzhledem k tomu, že pro zahraniční účastníky jsou zdarma a Lipsko je pro české firmy v dojezdové vzdálenosti. Více informací o akci včetně přehledu účastníků naleznete zde.

Zdroj: tc.cz