Laboratoř v plamenech - originální snímek zvítězil v soutěži fotografů

Chemie je všechno kolem nás. Hvězdy, jídlo, vzduch, život sám. Upozornit na tuto skutečnost je jedním z cílů fotografické soutěže Svět (je) chemie, kterou tradičně pořádá Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Absolutní vítězkou osmého ročníku se stala Kamila Starkbaumová díky fotografii pojmenované „Laboratoř v plamech“. Hlavní cenu, fotoaparát Olympus, převzala od zástupců univerzity 8. února na slavnostním vyhlášení v Praze.

Starkbaumová Kamila - Laboratoř v plamenech Zdroj: VŠCHT

 

„Celkem se fotosoutěže zúčastnilo 66 soutěžících ze všech krajů České republiky. Odborná porota od nich dostala k posouzení 176 fotografií,“říká Michal Janovský, tiskový mluvčí VŠCHT Praha. Kromě absolutní vítězky byli oceněni i další talentovaní fotografové za díla s originálním názvy „Voltovy vykulené oči“, „Nikotin“, „Chemické oko“ nebo „Antimon kreslíř“.

Tyto i další zajímavé fotografie může veřejnost zhlédnout na výstavě v Národní technické knihově, která probíhá od 8. února do 8. března 2018. „Vstup je zdarma. Za vidění kromě výstavy stojí i samotná budova knihovny,“ doplňuje Janovský.

Ceny do soutěže dodaly společnosti Olympus, Zoner, Zoner Press a fotoobchod Analogue na Malé straně.

Další ročník fotosoutěže Svět (je) chemie 2018 bude probíhat ve dvou kolech, a to v kategoriích do 18 a nad 18 let. První kolo bude probíhat v termínu od 8. 2. do 15. 6. 2018 a druhé kolo v termínu od 16. 6. do 31. 10. 2018.

Fotografie lze zasílat i s přihláškou na fotosoutez@vscht.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů 9. ročníku je naplánováno na únor 2019.

Podrobné informace mohou zájemci nalézt zde.

Zdroj: VŠCHT