Koito Czech staví v Žatci novou halu

V pátek 9. listopadu 2018 společnost Koito Czech slavnostně zahájila v Žatci výstavbu nové haly na výrobu světlometů do automobilů. Díky investici ve výši 2,3 miliardy korun by zde práci mohlo najít až 500 nových zaměstnanců. Do plného provozu by měla hala být uvedena koncem příštího roku. Součástí bude také parkoviště, energetické centrum nebo skladovací prostory. Stavbu symbolicky zahájil tradiční japonský ceremoniál, který má zajistit její hladké dokončení. Na rozšíření provozu v Žatci bude firma moci čerpat investiční pobídky.

Zdroj: CzechInvest

Světlomety do automobilů začala Koito Czech v Žatci vyrábět v září 2002. Od té doby firma roste a podporuje místní sportovní a kulturní akce. Nezapomíná ale ani na vzdělávání. Podporuje zdejší mateřské, základní i střední školy. Spolupracuje například s Obchodní akademií a Střední zemědělskou školou Žatec, kde před třemi lety vznikl obor elektromechanik.

Společnost Koito provozuje 14 závodů ve 12 zemích po celém světě. Své výrobky dodává předním automobilkám jako jsou Nissan, Toyota, TPCA, Renault, Daimler, Porsche, Suzuki či Land Rover.

Zdroj: CzechInvest