Konference Odpad zdrojem

Konference

Podrobnosti

  • BVV
  • 2020-09-02 9:30 to 2020-09-03 15:00

Contact event manager

1 2 3 4

Book your tickets

Thank you Kindly

Konference Odpad zdrojem

BVV, Výstaviště 1, Brno

2020-09-02 9:30 to 2020-09-03 15:00
2 září, 2020

000000

Ve dnech od 2. do 3. září 2020 proběhne pátý ročník konference, který bude letos poprvé součástí veletrhu Urbis a zaměří se na cirkulární ekonomiku ve veřejných zakázkách.

I díky svému výročí se letošní ročník bude zabývat bilancováním posledních pěti let a tím, kam se cirkulární ekonomika v regionech posunula. Stěžejním tématem se zároveň stane cirkulární ekonomika ve veřejných zakázkách. Na konferenci proběhne oficiální podpis tzv. Memoranda Green Deal, kterým se zaváží zástupci ministerstev spolu s představiteli firem, územních celků či neziskových organizací společně prozkoumat možnosti aplikace cirkulární ekonomiky do veřejných zakázek. Chybět nebudou ani příklady dobré praxe z České republiky i ze zahraničí či možnosti diskuze s odborníky o cirkulárních tématech a networking.

Konference účastníkům nabídne mnoho zajímavých bodů, za pozornost však rozhodně stojí představení výsledků dosud největšího provedeného cirkulárního skenu pro města a obce v Česku, pro hlavní město Prahu. Ten byl realizován v rámci výzkumného projektu Odpad zdrojem ve spolupráci INCIEN s holandskou Circle Economy Amsterdam, která bude na konferenci také zastoupena a projekt blíže představí.

Program celé akce dále reaguje na aktuální témata, jako jsou cirkulární radnice ve městech a obcích, plánované legislativní změny nebo aktuálně často diskutované cirkulární veřejné zakázky.

Konferenci pořádá tak jako v předchozích letech Institut cirkulární ekonomiky (INCIEN), nově však společně se svojí sesterskou organizací CIRA Advisory.

Cílí především na zástupce krajů, měst a obcí, ale také na lídry v inovacích, startupy, aktivní občany a akademickou obec.

Celý veletrh bude mít dvě části, první den proběhne odborná konference za účasti českých i zahraničních řečníků, druhý den se pak návštěvníci budou moci zúčastnit workshopů na vybraná cirkulární témata.

Důležitou součástí je i bohatý doprovodný program, mnoho prostoru pro navazování kontaktů i večerní společenské setkání. Samozřejmostí je občerstvení z lokálních zdrojů a místní farmy.

Novinkou letošního roku je spojení se s veletrhem Urbis Smart City, a tak účastnici budou moci během volného prostoru využít možnost návštěvy samotného veletrhu nebo se účastnit doprovodných akcí, organizovaných přímo BVV. Záštitu nad konferencí letos navíc oficiálně převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Registrovat se na konferenci je možné na zde.

Přehled témat, která budou během dvou dnů diskutovaná

Zdroj: businessinfo