Konference EMSLIBS přivítá experty na laserovou spektroskopii z celého světa

Konference

Podrobnosti

  • Fakulta sociálních studií MU
  • 2019-09-08 9:00 to 2019-09-13 15:00

Contact event manager

1 2 3 4

Book your tickets

Thank you Kindly

Konference EMSLIBS přivítá experty na laserovou spektroskopii z celého světa

Fakulta sociálních studií MU, Joštova 10, Brno

2019-09-08 9:00 to 2019-09-13 15:00
8 září, 2019

000000

Brno, město se zvyšujícím se výzkumným potenciálem a historickou tradicí základního a aplikovaného výzkumu v září uvítá vědce z celého světa. Ti dostanou možnost nejen sdílet myšlenky a znalosti v oblasti laserové spektroskopie, ale také pobavit se o jejich interdisciplinárních aplikacích. Hlavními organizátory šestidenní konference, která zahrnuje prezentace, přednášky a společenské akce jsou vědci z CEITEC VUT.

Konference se pořádá každý druhý rok. Předešlé ročníky hostila například italská Pisa nebo rakouský Linec. Organizátoři věří, že se podaří udržet vysokou úroveň předchozích ročníků, přičemž důležitost toho letošního brněnského podtrhuje skutečnost, že se jedná o jubilejní desátý ročník. „Na přípravě konference jsme pracovali intenzivně poslední rok. Prakticky ale konferenci připravujeme od minulé konference v roce 2017, tedy od Pisy. Na přípravách se podílí ikolegové z Masarykovy univerzity společně s českou Spektroskopickou společností Jana Marka Marci. Oproti předešlym ročníkům je novinkou unikátní soutěž pro klasifikaci dat, tzv. benchmarking, ” uvedl Pavel Pořízka, vedoucí organizačního týmu z výzkumné skupiny Jozefa Kaisera, který je předsedou konference.

Zkratka LIBS označuje takzvanou „Laser-Induced Breakdown Spectroscopy“, což můžeme přeložit jako Spektroskopii laserem buzeného plazmatu. Jedná se o metodu analytické chemie, která umožňuje studovat prvkové složení materiálů. Na CEITEC VUT se této metodě věnuje výzkumná skupina Charakterizace materiálů a pokročilé povlaky, kterou vede profesor Jozef Kaiser. Metodu lze využít v oborech od biologie po geologii a může například posloužit ve vývoji pokročilých a sofistikovaných analytických přístrojů. nejvýznamnějším počinem LIBS je jeho účast na Curiosity roveru, který analyzuje povrch planety Mars.

Více informací se dozvíte na oficiálním webu akce ZDE.

Zdroj: CEITEC