Investičně nejatraktivnějším regionem v Jihomoravském kraji se stalo Blansko

Agentura CzechInvest vyhlásila v rámci devátého ročníku výzkumu Město pro byznys novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Cílem nové kategorie je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Jihomoravský kraj je v mnoha ohledech specifický a hospodářsky silnější než ostatní kraje v České republice, především díky městu Brnu a jeho nejbližšímu okolí. To ovšem neznamená, že v kraji nejsou jiné investičně atraktivní lokality, které mohou nabídnout zajímavé podnikatelské a investiční prostředí.

Porota ocenila komplexní přístup města k podnikatelům i kvalitu vzdělání na místních školách | CzechInvest

 

Vítězem prvního ročníku se stalo Blansko, které zvítězilo v Jihomoravském kraji ve velmi silné konkurenci ostatních přihlášených měst. Porota ocenila především celkový přístup představitelů města k podnikatelům a komplexnost aktivit pro podporu zdokonalování investičního prostředí.

„Město Blansko se stalo nejlepším místem pro firemní investice za rok 2016. Dopadlo nejlépe mimo jiné v hodnocení přípravy kvalifikované pracovní síly a úrovně a kvality vzdělávání na místních základních školách,“ zdůvodnil vítězství Blanska ředitel jihomoravské kanceláře agentury CzechInvest Patrik Reichl.

Zdroj: czechinvest.org