Globální Týden podnikání 2018 začal, přináší desítky událostí po celé ČR

V pondělí 12. listopadu vystartoval 6. ročník Týdne podnikání ČR, který se tradičně koná pod záštitou celosvětového Global Entrepreneurship Week. Hlavním tématem pro rok 2018 je cirkulární ekonomika, v rámci akce budou také v řadě českých měst probíhat doprovodné události na podporu podnikání.

Česko se po víkendu stalo jednou ze 170 zemí, ve kterých probíhá největší globální událost na podporu podnikání, Global Entrepreneurship Week. Potrvá po celý týden, tedy od 12. do 18. listopadu. Oslavit a zdůraznit význam podnikání se celosvětově chystá okolo 10 milionů lidí, kteří se zúčastní stovek akcí připravovaných různými organizacemi, komunitami, vládami či univerzitami.

Hned v pondělí 12. listopadu se uskutečnila česká hlavní událost Týdne podnikání 2018. V pražském networkingovém centru Opero v 17. hodin proběhla debata o cirkulární ekonomice za účasti předních tuzemských odborníků na tuto problematiku.

Bylo mimo jiné vysvětleno jak cirkulární ekonomika funguje, proč její principy vítá celá řada specialistů ať už kvůli naději na zlepšení ekonomické situace či stavu planety ap. Jelikož se debaty zúčastnili i představitelé firem, návštěvníci si mohli poslechnout, zda a jak jim cirkulární ekonomika pomáhá v jejich byznysu.

Desítky debat, workshopů, přednášek a dalších akcí

V řadě českých měst po celý týden probíhají desítky doprovodných událostí na podporu podnikání. Například v pondělí se rovněž v pražském Opero uskutečnila debata nazvaná 100 let svobodného českého podnikání, vynálezectví a invence. Zúčastnili se jí pokračovatelé slavných českých vědců, vynálezců a podnikatelů a také současní přední čeští inovátoři.

V Brně se uskuteční seminář o akceleračních programech či inovační snídaně na téma jak utéct konkurenci. V Olomouci se bude diskutovat o tom, jak rozjet kosmické podnikání či jak si byznys zjednodušit a hledat nové příležitosti pomocí internetu věcí. V Karlových Varech proběhne randez-vous podnikavých žen, v Ústí nad Labem se bude mluvit o tom, jaké příležitosti přináší firmám Průmysl 4.0 atd.

Více informací o doprovodných událostech najdete na webu Týdne podnikání 2018.

Zdroj: businessinfo.cz