Future Port Prague ukázal trendy budoucnosti

Jak bude vypadat svět za deset let? Na to se snažil odpovědět festival Future Port Prague, který se konal od 10. do 11. září 2019 na Výstavišti Praha. Za dva dny vystoupilo na pěti pódiích přes sto řečníků a desítky vystavovatelů technologických novinek. Zástupci agentury CzechInvest a podnikatelského inkubátoru ESA BIC Prague zde vedle prezentací firem připravili společně s Ministerstvem dopravy ČR space sekci Future beyond Earth zaměřenou na vesmír a kosmické technologie.

Na vesmírné stagi se v tzv. Czech Space Dome v průběhu festivalu vystřídali řečníci z řad podnikatelů i státní správy. „Záměrem bylo ukázat návštěvníkům, jak silný je kosmický sektor v Česku a jaké příležitosti nabízí. Ať už to je mapování půdy za pomoci družicových dat nebo výroba součástek do evropských nosných raket,“ říká Jana Šmotková z ESA BIC Prague.

Vedle festivalového programu představili zástupci ESA BIC Prague start-upy World from Space, Dronetag a Neuron Soundware. Ve spolupráci s agenturou CzechInvest se pak prezentovaly firmy eParkomat, El-Stylo, Vímovšem, Overax a  Prototypum. „Na festivalu jsme měli možnost ukázat, čím se zabýváme a navázat kontakt s potenciálními zákazníky. Postupně se nám daří zvyšovat povědomí o značce, kterou jsme v nedávné době založili,“ hodnotí Future Port jednatel designerské firmy Prototypum Jan Malina.  

Zdroj: CzechInvest