Evropská iniciativa IMI 2 vypsala novou již devátou výzvu v rámci IMI2

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu by touto zprávou ráda informovala o nové příležitosti pro české vědecké a výzkumné týmy a firmy zabývající se problematikou v dané oblasti. Nově zveřejněná výzva 9 evropské iniciativy IMI2 nabízí výzkumným týmům a firmám ideální příležitost k uplatnění svých výzkumů a výsledků v rámci společných projektů s farmaceutickým průmyslem a evropskými výzkumnými špičkami.

Výzva 9 je zaměřena naproblematiku antimikrobiální rezistence, revmatických onemocnění, kvality dat, bezpečnosti léků, onemocnění jater a chřipkové vakcíny. Současně zahrnuje téma zařazené do nového programu New Drugs for Bad Bugs (ND4BB) programme. Na tuto výzvu je celkem alokováno přes 3,18 mld Kč.

Znění jednotlivých témat Výzvy 9 jsou následující:

  • Addressing the clinical burden of Clostridium difficile infection (CDI): Evaluation of the burden, current practices and set-up of a European research platform (part of the IMI New Drugs for Bad Bugs (ND4BB) programme)
  • Development of immune tolerance therapies for the treatment of rheumatic diseases
  • Data quality in preclinical research and development
  • Next generation of electronic translational safety
  • Identification and validation of biomarkers for non-alcoholic steatohepatitis (NASH) and across the spectrum of non-alcoholic fatty liver disease (NAFLD)
  • Joint influenza vaccine effectiveness studies

Výzva 9 je pro přihlášení projektů otevřena do 26. července 2016.

Obecné informace o Call 9 jsou uvedeny na:http://www.imi.europa.eu/content/stage-1-19

Kompletní text ke Call 9 zde: http://www.imi.europa.eu/sites/default/files/uploads/documents/IMI2Call9/IMI2_Call9_To

Zdroj: TACR