EIT vybral dva nové KIC - ČR má zastoupení v obou

Evropský inovační a technologický institut (EIT) oznámil dne 5. 12. 2018 vítězné týmy, které ustaví dvě nová znalostní a inovační společenství (KIC) - pro městskou mobilitu a pro výrobu. Z návrhů předložených do výzvy otevřené v lednu 2018 je vybrali externí experti a následně Správní rada EIT. Poprvé v historii má Česko zastoupení v obou z nich. Tiskovou zprávu EIT naleznete zde.

EIT Urban Mobility: Vítězný projekt MOBiLus tvoří konsorcium 48 partnerů z 15 zemí a působit bude prostřednictvím pěti inovačních hubů (tzv. kolokačních center, CLC), z nichž jedno (CLC East) je umístěno v Praze a bude koordinovat aktivity nejen Česka, ale i Německa, Maďarska a Izraele. Mezi 48 partnery jsou čtyři z ČR: Hl. město Praha, ČVUT, ÚTIA AV ČR, v.v.i., a Škoda Auto.
Informační list s dalšími detaily je zde.

EIT Manufacturing: Vítězný projekt Made by Europe tvoří konsorcium 50 partnerů ze 17 zemí a působit bude prostřednictvím pěti inovačních hubů. Česko společně s Rakouskem, Řeckem a Slovenskem spadá pod CLC East, které sídlí ve Vídni. Českým partnerem v projektu je ČVUT.
Informační list s dalšími detaily je zde

Zdroj: tc.cz