Z letošních deseti finalistů byly vybrány dva projekty, které se oba věnují cestování.
Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance k Czech ICT Incubatoru říká: „Naším cílem je podporovat nápady s globálním potenciálem. Proto jsem rád, že vyhrály strat-upy, které mají na to nadále šířit značku českého kvalitního IT ve světě. Jsem rád, že i v druhém kole bojovala řada kvalitních projektů s vysokým inovačním potenciálem.“
Společnost Travelove je rodinný projekt, založený na personalizovaném plánování cesty s nabídnou různých zážitků. Cílem Travelove je pomoci lidem zůstat cestovateli a nestát se turisty. Zakladatelka projektu Katka Mikulková o vítězství v Czech ICT Incubator říká: „Jsme nadšení z výsledku soutěže Czech ICT Alliance! Ráda bych tímto poděkovala týmu Travelove a našim Trip Designerům všude po světě, díky nim jsme se dostali až sem. Toho, že nás vybral a ocenil respektovaný tým odborníků, si nesmírně vážíme, je to pro nás důkaz, že jsme se vydali správnou cestou. Od začátku o Travelove přemýšlíme jako o globálním projektu, díky vítězství teď máme skvělou příležitost rozjet autentické cestování s místními i na americkém trhu.“
Prodejem jízdenek z místa na místo se věnuje další výherce, projekt Bileto. Bileto představuje řešení pro dopravce všech velikostí, jak spravovat svůj byznys. Platforma umožňuje dopravcům prodávat své lístky online přes kterékoliv kanály a nabízí řadu rozšiřujících funkcí jako je datová analytika nebo yield management. “Z vítězství máme obrovskou radost, navíc nám hraje do karet i načasování. Čeká mě plánovaná cesta do San Francisca, kde jednáme s partnery, kteří by se spolu s námi měli pustit do globální expanze. Věřím, že i diky podpoře Incubatoru budou jednání úspěšná,” říká Přemysl Rubeš, CEO Bileta.
Dalšími semifinalisty byly projekty Traffika, Wifič, Agent Balance, RuneCast, ConverTiger, BattSwap, Ackee a OneClickMeet.
„Jsem rád, že se nám podařilo získat prostředky i na druhé kolo, protože to umožní rozvinout značný potenciál našich začínajících firem,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Nejedná se samozřejmě o jedinou aktivitu na podporu start-upů. Ve spolupráci s dalšími partnery jsme připravili například portál CzechStartups.org, jakési první „digitální město“ ve střední a východní Evropě na podporu start-upů,“ dodává.
Ladislav Bárta, zodpovědný za inovace ve společnosti ČEZ k druhému kolu Czech ICT Incubatoru uvádí: „Byl jsem velmi potěšen kvalitou a pestrostí přihlášených projektů. Je dobře, že si české startupy uvědomují, že je potřeba mít velké ambice. Věřím, že praktická zkušenost ze Silicon Valley bude pro vítězné firmy zásadním milníkem v cestě za úspěchem.“
V minulém kole vyslal Czech ICT Incubator dva projekty: EASYCORE a Manta. Marketingový ředitel Manty Jan Andrs po svém návratu konstatoval: „Český start-up Manta Tools si otevřel americký trh a podařilo se mu zapustit kořeny v Silicon Valley – světovém centru technologické inovace. Kromě spousty nových kontaktů v investorské, zákaznické a partnerské rovině, jsme také otevřeli dlouhou řadu nových obchodních příležitostí a začali budovat vztahy, které jsou pro růst firmy klíčové“. V současné době je firma již etablovaná na americkém trhu a jedná o vstupu amerických investorů.
Czech ICT Incubator je společným projektem Czech ICT Alliance a agentury CzechInvest. Nabízí šanci, jak získat výhodný start na americkém, resp. globálním trhu projektům s celosvětovým potenciálem. Právě těmto nadějným start-upům financuje tříměsíční pobyt v Silicon Valley, včetně služeb tamních mentorů, pomocí kterých se snaží otevřít dveře českým firmám. Hlavním partnerem tohoto kola je společnost ČEZ.
Více informací najdete na webových stránkách www.czechict.cz.