CzechAccelerator znovu otevírá start-upové dveře do světa

CzechInvest vyhlásil další, již třetí výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechAccelerator. Českým start-upům se tak nabízí další příležitost vyjet na tříměsíční akcelerační pobyty do renomovaných zahraničních inkubátorů v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru a nově také Londýně. Čeká je zde plně hrazený pronájem kancelářských prostor, mentoring a poradenské služby a ze tří čtvrtin hrazené letenky, vstupy na workshopy a networkingové akce. Z poloviny jim CzechInvest přispěje také na překladatelské a poradenské služby na ochranu duševního vlastnictví. Přihlášky agentura přijímá od 19. března do 19. dubna 2018.

Vedle finanční podpory mohou start-upy těžit také z dlouhodobé zkušenosti CzechInvestu na místních trzích i přítomnosti zahraničních zástupců, kteří jsou jim v destinacích k dispozici a mohou je napojit na relevantní a cenné kontakty. Od místních expertů během pobytu získají užitečné know-how pro rozvoj svého podnikání i vstup na zahraniční trhy.

Všechny čtyři destinace, do kterých se může na podzim 2018 díky CzechInvestu podívat vždy pět vybraných společností, jsou známé svým technologickým zaměřením, dynamickým ekonomickým růstem a zároveň se řadí mezi nejpříhodnější místa pro rozvoj start-upového ekosystému. Vedle již zavedených lokalit a etablovaných inkubátorů, jako je americký US Market Access či VentureOut a singapurský August Global Asset Management, vyšle agentura start-upy nově také do Londýna.

„Londýn je skvělé místo pro podnikání zejména díky inovativnímu duchu. Je to vstupní brána na britský trh a výborný odrazový můstek pro globální expanzi. Britská vláda zároveň podporuje inovativní firmy prostřednictvím vládních programů a daňových úlev,“ říká Lucie Polášková, zástupce CzechInvestu pro Velkou Británii a Irsko. „Londýn má silné postavení na kapitálovém trhu nejen v rámci Evropy a start-upy se zde přirozeně stahují za venture kapitálem,” dodává.

V pokračování úspěšného projektu CzechAccelerator, které CzechInvest spustil loni na jaře, je na podporu českých start-upů připraveno 70 milionů korun. V zahraničních inkubátorech už nyní pobývá prvních pět firem – Integromat, Nanits Universe Ltd., TouchArt, Legito a Relailys. Další se do nich chystají letos na jaře.

„Účast v programu CzechAccelerator má pro náš projekt obrovský přínos a bez přehánění ho lze označit za zcela zásadní posun. Vzdálené řízení kolegů v České republice, mezinárodní prostředí, první schůzky s potenciálními zaměstnanci v Singapuru a jejich zvyklosti a očekávání jsou po lidské i profesní stránce mimořádně obohacující,“ komentuje svoje zkušenosti ze singapurského pobytu Petr Heller, ředitel společnosti Retailys.

Přihlášky do projektu CzechAccelerator lze posílat poštou, na e-mail podporastartupu@czechinvest.org nebo doručit osobně na podatelnu agentury CzechInvest či prostřednictvím datové schránky. Kompletní informace včetně podmínek účasti v projektu naleznete na stránkách. Projekt CzechAccelerator je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.