V lednu 2023 bude vyhlášena mezinárodní výzva QuantERA Call 2023, která podporuje výzkum v oblasti kvantových technologií.
Témata výzvy (v originálním znění):
- Quantum Phenomena and Resources (základní výzkum)
- Applied Quantum Science (aplikovaný výzkum)
Technologická agentura ČR (TA ČR) podpoří české uchazeče v celkové alokaci 750 000 EUR. O podporu se mohou ucházet podniky a výzkumné organizace. Čeští uchazeči musí splňovat národní podmínky, které jsou zveřejněné v dokumentu Základní parametry výzvy QuantERA Call 2023, vycházející z Programu EPSILON (Podprogram 1 – Znalostní ekonomika).
Výzva je financována z Národního plánu obnovy v rámci komponenty 5.2 s názvem „Podpora výzkumu a vývoje v podnicích a zavádění inovací do podnikové praxe” a její investice „Podpora výzkumu a vývoje v synergických efektech s rámcovým programem pro výzkum a inovace”.
TA ČR ve výzvě QuantERA II Call 2023 podpoří pouze ty české uchazeče, kteří se zapojí do projektů zaměřených na aplikovaný výzkum (tedy v tematické oblasti Applied Quantum Science). České uchazeče zapojené do projektů základního výzkumu (v tematické oblasti Quantum Phenomena and Resources) podpoří Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).
Projektové návrhy mohou předkládat mezinárodní projektová konsorcia tvořena alespoň třemi způsobilými nezávislými partnery, kteří žádají o financování alespoň ze tří následujících zemí:
Belgie (FNRS, FWO), Bulharsko (BNSF), Česká republika (MŠMT, TA ČR), Dánsko (IFD), Estonsko (ETAg), Finsko (AKA), Francie (ANR), Izrael (Innovation Auth), Lotyšsko (LZP), Litva (LMT), Lucembursko (FNR), Německo (DFG, BMBF), Nizozemsko (Quantum Delta NL), Polsko (NCBR, NCN), Rakousko (FFG), Rumunsko (UEFISCDI), Slovensko (SAS), Slovinsko (MIZS), Španělsko (AEI), Švédsko (VR), Švýcarsko (SNFS), Velká Británie (UKRI).
Pro hledání partnerů můžete využít Partner Search Tool od QuantERA.
Aktuální informace o výzvě sledujte na webových stránkách www.quantera.eu a www.tacr.cz.
Zdroj: TA ČR