České firmy se představily na britském veletrhu Advanced Engineering 2019

Koncem října 2019 se v Národním exhibičním centru u Birminghamu konal veletrh Advanced Engineering, který je největší britskou událostí pro pokročilé inženýrství a výrobu. Letošní ročník se zaměřil na automobilový a letecký průmysl, kompozity, zdravotnickou techniku a pokročilé výrobní procesy, což jsou ve Velké Británii oblasti tradičně velmi silné a rozvinuté. Prezentaci českých firem organizovaly agentury CzechTrade a CzechInvest za podpory Moravského leteckého klastru.

Na českém stánku se představila například firma 5M, která vyvíjí široké spektrum kompozitových a sendvičových materiálů pro různá odvětví. Elektrické pohonné jednotky, regulátory a celý battery management system pro elektromotory prezentovala česká firma MGM Compro. Společnost Advanced Engineering nabídla své služby v oblasti digitální optimalizace, simulace a analýzy dílů. Přesné strojírenství reprezentovaly hned tři firmy C.S.O., Mevi-cz a Spoluworks. O zpestření výstavy se postarala společnost Adamapp, která ukázala využití virtuální reality na modelu českého letounu EV-55 od Evektoru. K vidění byla také technika od firmy Neuron Soundware zaměřená na audio diagnostiku strojů zejména pro prediktivní údržbu.

České firmy jsou v oblasti pokročilého inženýrství uznávány jako flexibilní obchodní partneři, kteří dodávají produkty světové kvality za konkurenceschopné ceny.

Více informací o veletrhu Advanced Engineering najdete zde.

Zdroj: CzechInvest