Česká firma SOPO má robota pro navíjení elektromotorů

Česká firma SOPO dnes představila na berlínském veletrhu CWIEME první robotickou ruku pro navíjení elektromotorů na světě. Převratná a vysoce inovativní TX2/SOPO vznikla ve spolupráci se švýcarským výrobcem robotů Stäubli, který má v České republice silné vývojové zázemí.

Díky robotické ruce TX2/SOPO bude výroba elektromotorů a navíjených komponentů v SOPO vysoce přesná, bez nutnosti pravidelné kalibrace. Přesné navíjení elektromotorů po celé trase zajišťuje stroj díky bezchybnému řízení a mechanické odolnosti převodovky. Z dlouhodobého hlediska dojde také ke snížení nákladů na údržbu zařízení. Vývoj a testování mechanismu trvalo šest měsíců.

Zavedení do výroby zefektivní kusovou i sériovou výrobu a potvrdí vizi firmy SOPO stát se technologickým lídrem a evropskou jedničkou v oblasti navíjení. „Máme velkou chuť a motivaci určovat nejnovější trendy v našem oboru. Díky špičkovému know-how a pokročilým technologiím posouváme navíjení elektromotorů k dokonalosti," říká Vladimír Olmr, jednatel společnosti SOPO.

První myšlenka automatizace produkce vznikla na počátku roku 2018. „Hledali jsme partnera, který zastává ve vývoji robotů výjimečnou pozici a splňuje naše speciální požadavky. Firma Stäubli má v této oblasti mnohaleté zkušenosti," doplňuje Olmr.

22. květen 2019, 15:03, Autor: (Roll & Benza Communication)

Zdroj: www.technickytydenik.cz