Česká delegace se vydala do Estonska na Technologickou misi

Zástupce firem a univerzit zajímala témata kyberbezpečnosti a e-governmentu

Česká delegace se vydala do Estonska na Technologickou misi

 

V pondělí 21. listopadu 2016 odcestovala skupina představitelů z českých firem a univerzit na Technologickou misi do Estonska.

Zástupce agentury CzechInvest, Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a firem DATASYS a CyberGym Europe zajímala především problematika kybernetické bezpečnosti a e-governmentu, ve které má Estonsko velké zkušenosti.

V Estonku sídlí mnoho výzkumných institucí, zejména NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence, které se věnuje výzkumu v oblasti kybernetické obrany a cvičeními na její posílení, známými jako Locked Shields a Crossed Swords. Kromě tohoto centra navštívila česká delegace několik vysokých škol, například Tallinn University of Technology, Digital Safety Lab na Tallinn University, či Estonian Information Technology College.

Česká výprava zamířila také na estonské ministerstvo obrany a do prostor Estonian Defence Industry Association. Nevynechala ani hlavního poskytovatele e-government systému v Estonsku, firmu CYBERNETICA a další partnery.

Zdroj: czechinvest