Brněnský výrobce mikroskopů TESCAN expanduje do Japonska

Dva významné kroky pro posílení exportu do Asie má za sebou brněnský výrobce elektronových mikroskopů TESCAN. Firma se zúčastnila největší světové konference věnované nanotechnologiím Nanotech 2019, která se konala v Tokiu. A v Japonsku se navíc v těchto dnech dokončuje první instalace elektronového mikroskopu TESCAN.

Asijský trh je pro elektronové mikroskopy významným odbytištěm, protože se zde nachází většina výrobců polovodičových součástek i dostatek špičkových vědeckých pracovišť. TESCAN zde má stálé zastoupení v podobě dceřiné společnosti TESCAN China, jež funguje v Šanghaji od roku 2009, v ostatních zemích regionu zajišťuje instalace a servis pomocí výhradních distributorů. Do asijských zemí firma exportuje přibližně 40 % výrobní produkce, počet exportních zemí se nově rozšíří o Japonsko.

Japonsko je specifická země, nachází se zde dva významní výrobci elektronových mikroskopů, kteří mají domácí trh velmi dobře obsazen. Společnost TESCAN však přišla s technicky natolik unikátním řešením, které nedokázaly nabídnout ani domácí firmy, a tak v těchto dnech dokončuje instalaci elektronového mikroskopu na jedné z tokijských univerzit.

TESCAN se minulý měsíc v Japonsku představil i na prestižním veletrhu Nanotech 2019, který je celosvětově nejvýznamnější konferencí o nanotechnologiích. Během tří dnů se na tokijském výstavišti vystřídalo 43 tisíc návštěvníků, kteří mohli TESCAN vidět v samostatném stánku i jako firmu reprezentující Českou republiku na expozici CzechInvestu.

„Česká republika má v oboru nanotechnologií čím dál lepší jméno. Na výstavě Nanotech se jen potvrdilo, že máme co nabídnout i v celosvětové konkurenci. Proto je velmi důležité udržovat povědomí o těchto trendech nejen v ČR, ale být vidět i na podobných světových akcích, kde můžeme prezentovat i české firmy, univerzity a výzkumná centra a hledat příležitosti pro spolupráci,“ říká sektorová manažerka pro nanotechnologie a pokročilé materiály agentury CzechInvest Hana Němcová.

Zdroj: CzechInvest