Brněnský kosmický inkubátor ESA BIC přijímá další účastníky

Grant ve výši 50 tisíc eur, konzultační a poradenské služby v technologické i podnikatelské oblasti, marketingovou podporu nebo pomoc s vyhledáváním partnerů a potenciálních investorů. To mohou získat start-upy, které se přihlásí do akceleračního programu brněnského kosmického inkubátoru ESA BIC. Registrovat se můžou do 18. března 2019.

Na podzim 2018 před odbornou komisí uspěly dvě firmy, World from Space a OctoGEO s produktem MapTiler, a staly se tak prvními dvěma start-upy v ESA BIC Brno. Obě využívají ke svému podnikání družicová data. World from Space čerpá informace o aktuálním stavu a změnách vegetace, sucha, infrastruktury a hospodářských aktivit. MapTiler nabízí mapy pro firmy a instituce, které lze jednoduše přizpůsobit k vlastnímu použití. S podporou ESA BIC Brno se budou inkubovat dva roky.

Brněnská pobočka inkubátoru ESA BIC Prague, jejíž činnost byla zahájena v březnu 2018, přijme během tří let až devět start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi. Projekt ESA BIC Brno financuje shodnou částkou 300 tisíc euro Evropská kosmická agentura (ESA) a Jihomoravský kraj. Operátorem ESA BIC v České republice, kam brněnská pobočka patří, je agentura CzechInvest. Pražská pobočka – ESA BIC Prague – funguje od roku 2016 a prošlo jí už 15 start-upů.

Zdroj: CzechInvest