Brazilská společnost Embraer hledá partnery v Česku

Čtvrtý největší výrobce letadel na světě, brazilská společnost Embraer, hledá dodavatele v České republice. Ve dnech 12.-14. února 2019 představitelé společnosti zavítali na třídenní návštěvu do Česka, aby se osobně setkali se čtyřicítkou tuzemských potenciálních obchodních partnerů a dodavatelů. Program pro ně zorganizovala londýnská pobočka CzechTrade ve spolupráci s agenturou CzechInvest, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Českým velvyslanectvím v Londýně.

Zdroj: CzechInvest

„Věděli jsme, že má Embraer apetit na spolupráci s českými podniky. Několikrát v ČR byli a individuálně jednali s firmami jako Mesit či ERA. Námi zprostředkované jednání je může nasměrovat ke konkrétní spolupráci s vybranými dodavateli,“ prozrazuje ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně Martin Macourek.

Embraer má dlouhodobě pozitivní zkušenost se společností Aero Vodochody, která je strategickým dodavatelem komponent pro křídla, zadní části trupu a dveří vojenského transportního letounu KC 390. A poohlíží se po dalších partnerech, především po dodavatelích a vědecko-výzkumných subjektech (R&D firmy), jejichž produkty chce implementovat do svých letounů. Embraer má navíc velmi široký záběr. Nevyrábí jen letadla, ale také komponenty a systémy.

„Zájem Embraeru potvrzuje, jak silný zvuk český letecký průmysl ve světě má. A nejde jen o výrobce leteckých součástek a dílů, ale také o kvalitní výzkumně-vývojové zázemí a technologické inovace z této oblasti, s kterými přichází i české start-upy," doplňuje generální ředitelka agentury CzechInvest Silvana Jirotková.

Pro české firmy šlo o mimořádnou příležitost, jak se posunout v dodavatelském řetězci a získat nejvýznamnější zakázku ve své historii. Může to být i vstupenka či pootevření dveří například k Boeingu. Příležitost stát se dodavatelem Embraeru mohou využít nejen firmy, které se zúčastnily únorové akce, ale i ty, které se zaregistrují do databáze potenciálních dodavatelů Embraeru.

Více informací najdete zde.

Zdroj: CzechInvest