Asijské trhy čekají na další české start-upy

Jihovýchodní Asie bude v červnu a červenci dějištěm významných událostí Innovfest Unbound Singapore (27. – 28. 6. 2019) a RISE Hong Kong (8. – 11. 7. 2019). Vydají se na ně zástupci technologických společností a start-upů z celého světa. Setkat se s místními obchodními partnery a potenciálními investory, připravit si půdu pro expanzi nebo si třeba jen ověřit svůj podnikatelský plán a načerpat inspiraci mohou české start-upy nejen na nich, ale i na týdenním pobytu v Singapuru organizovaném CzechInvestem spolu se zdejším podnikatelským akcelerátorem Expara. Stačí podat do 26. března 2019 přihlášku pro projektů CzechDemo a CzechMatch agentury CzechInvest.

Oba projekty absolvoval před půl rokem i start-up Petra Hellera Retailys.com. Nyní, pouhé čtyři roky po založení je Retaylis.com jedním z nejrychleji rostoucích českých start-upů. Na investment-crowdfundingové platformě fundlift.cz získal investici 8,75 milionů korun, své pobočky již má v Londýně a Singapuru a letos v lednu doprovázel Petr Heller českého premiéra na jeho obchodní delegaci po Asii.

S podporou projektu CzechDemo se start-upových veletrhů a konferencí po celém světě zúčastnilo již více než 40 českých začínajících firem. Na výstavní stánky, vstupy, propagační materiály a cestovné jim CzechInvest z projektu přispěl již více než 3,5 milionem korun. Podpory projektu CzechMatch za více než 0,8 milionu korun spočívající v účasti na matchmakingových akcích, workshopech, službách odborných mentorů a poradců, dalším doprovodném programu a cestovném využilo již 9 start-upů.

Další start-upy, které chtějí poznat jihoasijské start-upové prostředí, se mohou do obou projektů – CzechDemo i CzechMatch – přihlásit do 26. března 2019. Více informací, včetně přihláškových formulářů najdou na www.podporastartupu.cz.

Zdroj: CzechInvest