Pozvánka na Science slam

Co je to Science slam?

Vědecká show

Unikátní formát popularizace vědy, v rámci kterého vědci mluví o sobě a své práci jednoduše a zábavně. Účastníci mezi sebou soutěží o přízeň diváků a snaží se získat jejich hlasy jednoduchou myšlenkou, nadšením pro vědu, originalitou a zábavným zpracováním projevu. Výzkumníci se na chvíli stávají herci a v krátkém čase publiku zprostředkovávají to nejzajímavější ze svého výzkumu. Cílem představení je především pobavit, informovat a ukázat vědu v jiném světle.

Nahlédnutí pod pokličku vědy

Science slam přibližuje akademické prostředí široké veřejnosti a otevírá dveře laboratoří, knihoven a pracoven. Vědci se už nechtějí uzavírat do svého vlastního světa, ale tentokrát nás do něj zvou a pomáhají nám ho pochopit. Výsledky jejich práce mění a ovlivňují svět okolo nás. Tak proč se o nich nedozvědět něco víc? Pro samotné vědce to znamená vysvětlovat výzkum (možná i poprvé ve své kariéře) nevědeckou a zábavnou formou. Získají nový pohled na věc, možná obohatí své učitelské schopnosti a začnou hledat základní otázky o sobě a svém oboru.

Netradiční networking

Science slam umožňuje setkávání vědců z různých oborů. Jedná se o spolupráci inspirativních lidí, nadšených pro svou práci a ochotných se o ni podělit. Díky Science slamu se každý zapojí do sítě kontaktů a může se přidat k dalším projektům. Šanci na novou zkušenost mají všichni! Nezáleží na oboru ani tématu.

Science slam v Brně

Science slam se v České republice poprvé konal pod záštitou Masarykovy univerzity. Organizace se chopili sami studenti jako dobrovolníci a z malé akce pro pár desítek diváků se podařilo vytvořit událost známou po celém Brně. V roce 2017 navázala Masarykova univerzita spolupráci s pražskou Karlovou univerzitou a projekt se úspěšně rozběhl i tam.

Inspirací se stal Science Slam Vienna, který byl základem pro dnešní podobu projektu. Ve světě je slam velmi oblíbenou a váženou formou popularizace vědy.

Kdy: 31.10.2019 od 19:00
Kde: Masarykova univerzita - Univerzitní kino Scala

Zdroj: https://scienceslam.muni.cz
Úvodní foto: pixabay.com