Tokyo Metro hledá dodavatele mezi českými firmami

V pražském sídle agentury CzechInvest se v pondělí 6. listopadu 2017 setkali zástupci japonské společnosti Tokyo Metro s pěti vybranými českými výrobci řídicích pohonných jednotek a dalších komponent pro vlakové soupravy a provoz metra. Vybírají mezi nimi své další možné dodavatele. České firmy ŠKODA ELECTRIC, DAKO-CZ, ŽPSV, BONATRANS GROUP a ČKD Kutná Hora tak mají příležitost získat lukrativní zakázku a expandovat se svými výrobky do zahraničí.

Své produkty určené pro železniční dopravu na půdě CzechInvestu představilo japonské společnosti pět českých firem | CzechInvest

 

Společnost Tokyo Metro, která se zabývá provozováním a řízením kolejové dopravy, byla založena 1. dubna 2004. Její historie spadá až do roku 1920, kdy vznikla původní firma Tokyo Underground Railway Company. Sídlem japonské společnosti je Tokyo a v současné době zaměstnává téměř 10 tisíc zaměstnanců. Majoritním vlastníkem společnosti je japonská vláda.

Možnost zapojit se dodavatelských řetězců velkých podniků nabízí CzechInvest prostřednictvím evidence v tzv. Sektorové databázi dodavatelů všem českým firmám, zejména z oblastí strojírenského, leteckého a automobilového průmyslu, elektroniky a elektrotechniky a dalších.

Zdroj: CzechInvest