Technologické centrum AV ČR mezi finalisty EEN Resilience Award 2020

Výkonná agentura pro malé a střední podniky (EASME) po první vlně pandemie COVID-19 zahájila průzkum, jak se s touto bezprecedentní situací vyrovnala jednotlivá konsorcia tvořící síť Enterprise Europe Network (EEN). Ruku v ruce s tím přišla myšlenka povznést tradiční sdílení úspěchů svých klientů na vyšší úroveň. V síti EEN je zvykem o každém úspěšně uzavřeném partnerství napsat takzvanou success story. Jejím prostřednictvím jsou sdíleny informace o inovativních produktech klientů EEN a způsoby, jak podnikání těch potenciálních lze posunout o krok vpřed. Tentokrát měly všechny success stories jednoho společného jmenovatele – spolupráci s podniky za období koronavirové krize. 

Technologické centrum AV ČR nominovalo příběh o spolupráci se svým dlouhodobým klientem, společností Workswell, jež se specializuje na výrobu špičkových termokamer a bezpečnostních řešení. Jejich velmi výkonná termokamera MEDICAS znamená v oboru velký posun, v přesnosti a citlivosti měření není srovnatelný produkt. 

Protože pandemie COVID-19 začala v Evropě nabírat na síle, projevil se od počátku docela velký zájem o termokameru nejprve z Evropy a nakonec také z Asie. Za několik týdnů bylo prostřednictvím databáze a fóra EEN zasláno mnoho poptávek (Expression of Interest). Vzhledem k prémiové povaze produktu a požadavcích firmy na distributory jsou jednání o spolupráci dlouhodobá. V půli května 2020 byla dohodnuta první distribuční smlouva s řeckou obchodní firmou nabízející kamery v oblasti bezpečnosti. Dodávka termokamery za asistence EEN byla provedena také pro španělskou výzkumnou firmu. Další smlouvy jsou v jednání. Celý nominovaný příběh je k dispozici v české mutaci zde.

V průběhu letních prázdnin měli všichni členové sítě možnost hlasovat pro takový příběh, jež se jim zdá nejpoutavější a řešení v něm obsažené nejatraktivnější. Success story českého konsorcia se dostala mezi tři nejlepší z celého světa. Absolutní vítěz bude vyhlášen interní komisí EASME 19. října během virtuální výroční konference EEN E-Days.

Autor: Dagmar Maleterova
Zdroj: EEN