Střídání českých start-upů na Manhattanu

Své pobyty v rámci projektu CzechAcceleratoru zahájily v New Yorku začátkem dubna 4 české start-upy, vystřídaly 3 své předchůdce

Střídání českých start-upů na Manhattanu

Zdroj: CzechInvest

První dubnový týden do New Yorku přicestovaly čtyři české start-upy, které zde s podporou projektu CzechAccelerator agentury CzechInvest budou po následující tři měsíce sbírat zkušenosti v místním akcelerátoru Venture Out. Pro firmy AIK IT DigitalMobileSoftSyncfony a iDevBand je opět připravena série workshopů, mentoringu, poradenství a dalších akcí, které je mají připravit na případný vstup na zdejší trh.

„Práce s českými společnostmi nám otevřela oči. Kultura inovací a podnikání v České republice je jednou z nejsilnějších, kterou jsme zaznamenali, a úspěch absolventů programu CzechAccelerator je toho důkazem. Čeští absolventi úspěšně odstartovali svoje podnikání na americkém trhu, najali místní týmy nebo tu našli své první zákazníky. Tyto úspěchy by nebyly možné bez našeho partnerství s CzechInvestem a jejich odhodlání podpořit českou komunitu začínajících podnikatelů prostřednictvím CzechAcceleratoru,“ říká Brian Frumberg, CEO a zakladatel akcelerátoru VentureOut.

Tříměsíční pobyt v newyorské start-upové komunitě se úspěšně podařilo vytěžit třem začínajícím českým firmám, které zde pobývaly od začátku roku. Firma Travel A la Carte zde založila svou první americkou pobočku. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo aplikaci uvést v New Yorku, který je po EU a Číně už třetím trhem, na kterém fungujeme. Program nám umožnil získat důležité kontakty a celkově nám tento krok velmi usnadnil,“ říká Ivana Hronová, CEO Travel A la Carte.

Zakázky ve Spojených státech amerických se podařilo získat i start-upům Sharry Europe a Motionhouse. Řešení Sharry Europe bude využívat budova v Bostonu a Motionhouse dokončuje personalizovaná videa pro prvního zdejší klienta.
Rozloučení s končícími a přivítání přicházejícím start-upům uspořádala newyorská kancelář CzechInvestu ve spolupráci s KBC Bank, mateřskou firmou ČSOB, ve čtvrtek 4. dubna 2019 v prostorách coworkingového centra Belgické obchodní komory.

Během měsíce dubna na své tříměsíční pobyty vyrazí dalších 5 českých start-upů také do Londýna a Silicon Valley.

Začátkem května 2019 čeká české start-upy v New Yorku Czech Startup Week. Za účastníky projektu CzechAccelerator dorazí dalších 7 českých start-upů podpořených tentokrát z projektů CzechDemo a CzechMatch agentury CzechInvest a projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí. Vedle účasti na TechDay, největší start-upové akci svého typu v USA, české start-upy absolvují týden plný workshopů, seminářů, mentoringu a dalších akcí, které CzechInvest pořádá ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v New Yorku.

Více o projektu CzechAccelerator, do kterého přijímá CzechInvest další přihlášky do 30. dubna 2019, zde.

Zdroj: www.czechinvest.org