Soutěž Innovation Radar Prize 2018

Dne 29. října 2018 Evropská komise spustila veřejné hlasování v soutěži o nejlepší budoucí evropské inovátory a jejich inovace. Veřejnost může vybrat z celkem 50 kandidátů, jejichž inovace byly financovány ze zdrojů Evropské unie. Finalisté soutěže pocházejí z malých a středních podniků, univerzit a start-upů, a přinášejí různorodé vědecké a technologické objevy. Projekty s vysokým potenciálem byly vybrány prostřednictvím Inovačního radaru Evropské komise (Innovation Radar).

Veřejné hlasování posune do dalšího kola čtyři inovátory z každé z pěti kategorií (Tech for Society, Excellent Science, Industrial and Enabling Tech, Best Young SME, Best early stage innovation) a dvacet finalistů odprezentuje své inovace 5. prosince 2018 před odbornou porotou na akci ICT 2018 ve Vídni. Porota rozhodne o vítězi z každé kategorie a také o celkovém vítězi (Grand Prix).

Za Českou republiku jsou nominováni IT4Innovations – Národní superpočítačové centrum a společnost Phonexia. Hlasování je otevřeno do 12. listopadu 2018.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: czelo