Ministr Plaga dnes zahájil nový akademický rok

Slavnostní zahájení akademického roku 2018/2019 se letos uskutečnilo ve Velké aule Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Ministr školství Robert Plaga ve svém projevu zmínil nárůst finančních prostředků určených na platy vysokoškolských pedagogů, dále podporu navýšení kapacit lékařských fakult v České republice, ale také nový investiční program, ze kterého bude financována modernizace vysokých škol a rekonstrukce menz a kolejí.

Ministr Plaga také připomněl význam a úlohu vysokých škol pro společnost: "Vysoké školy se aktivně podílejí na veřejných debatách k celospolečenským otázkám a přispívají k soudržnější společnosti. Jako poskytovatelé vysokoškolského vzdělání v regionech hrají důležitou roli při řešeních místních problémů a otevírají cestu k celoživotnímu osobnímu rozvoji a uplatnění. Významně tak přispívají ke zvyšování kvality života v naší zemi."

Slavnostního zahájení akademického roku se v Olomouci zúčastnili také předseda vlády Andrej Babiš, předseda České konference rektorů Tomáš Zima, rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller, předsedkyně Akademie věd České republiky Eva Zažímalová, předseda Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství Stanislav Labík či předseda Rady vysokých škol Milan Pospíšil.

Zdroj: MŠMT ČR