Workshop: CO2 – Source for Chemical Industry and Transport

Vzdělávání

Podrobnosti

  • TC AV ČR
  • 7 března, 2019
  • Čtvrtek, 11AM to 2PM

Contact event manager

1 2 3 4

Book your tickets

Thank you Kindly

Workshop: CO2 – Source for Chemical Industry and Transport

Technologické centrum AV ČR, Ve Struhách 27, Praha 6

Čtvrtek, 11AM to 2PM
7 března, 2019

000000

Česká technologická platforma biosložek pro dopravu a chemický průmysl, Svaz chemického průmyslu ČR a Technologické centrum Akademie věd ČR vás zvou na národní workshop na téma CO2 jako zdroj pro chemický průmysl, dopravu, energetiku, stavebnictví či zemědělství.

Workshop je zaměřen na komplexní a stategický přístup k problematice CO2 včetně důležitých souvisejících témat:

Vodík výroba a ukládání - Elektrická energie a její ukládání (Power to Chemicals) – Metan – Metanol… a komerční aplikovatelnost a využitelnost CO2 v procesech CCSU (Carbon Capture Storage and Utilization).

Cílem je zahájit aktivní a hlavně koordinovanou a koncepční spolupráci výzkumných pracovišť AV ČR a vysokých škol, podniků a veřejné správy na výzkumu a aplikacích spojených s využíváním odpadního CO2 v průmyslu energetice (včetně paliv a procesů P2X – ukládání elektrické energie do chemikálií a paliv).

Tyto aktivity jsou v současné době velmi roztříštěné (a to nejen v ČR) a snahou je nyní dát všechny důležité aktéry dohromady. Jedním z dlouhodobějších cílů této iniciativy je vytvořit v ČR Evropský demonstrátor pro technologie pro transformaci CO2, P2X.

V zásadě jde o snahu koncepčního přístupu v rámci ČR k problematice CO2 (resp. uhlíku z této molekuly) aby bylo možné využít, s dotací (EU ETS), v rámci cirkulární ekonomiky a plnit závazky ČR v rámci EU v oblasti CO2.

To vše by měl, mimo jiné, ukázat plánovaný workshop, kterého se zúčastní zástupci významných českých výzkumných organizací ale i podnikatelské sféry a veřejné správy.

Zdroj: prumyslovaekologie.cz