Konec podávání žádostí o stipendium ThermoFisher Scientific a ČSMS

Výzva konec

Podrobnosti

  • Národní
  • 31 května, 2020
  • Neděle, 12AM to 11PM

Contact event manager

1 2 3 4

Book your tickets

Thank you Kindly

Konec podávání žádostí o stipendium ThermoFisher Scientific a ČSMS

Národní

Neděle, 12AM to 11PM
31 května, 2020

000000

Přední výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific podpoří mladé vědce, kteří ke své práci využívají elektronový mikroskop nebo jiné pokročilé analytické přístroje. Soutěž o dvouletý grant ve výši 200.000 korun vyhlašuje společně s Československou mikroskopickou společností (ČSMS). Vědečtí pracovníci nebo Ph.D. studenti se mohou hlásit do 31. května.

O grant se mohou ucházet vědečtí pracovníci a Ph.D. studenti do 30 let, kteří využívají výsledků získaných elektronovou mikroskopií, XPS, µCT a nanoCT. „Je čistě na vítězi grantu, jak se svěřenými prostředky naloží. Předchozí stipendisté jimi financovali své výzkumné projekty, jiní je využili k účasti na nejrůznějších konferencích nebo ke svému dalšímu vzdělávání,“ uvedl ředitel společnosti Thermo Fisher Scientific Hynek Peřina.

Podle něj vyhlašuje Thermo Fisher Scientific soutěž již 13. rokem. „Za dobu fungování grantu jsme podpořili práci mladých výzkumníků z nejrůznějších oblastí. Elektronový mikroskop totiž nachází své uplatnění například v materiálovém výzkumu, biologii nebo při vývoji polovodičů a jiné elektroniky,“ doplnil Peřina. Loňským vítězem se stal Michal Horák z CEITEC VUT v Brně.

Více informací o soutěži i elektronická přihláška jsou dostupné ZDE.

Zdroj: upol.cz