Evropská síť vědeckých center a muzeí ECSITE zahájila předkládání témat pro svou výroční konferenci

Chcete představit svou zkušenost s oslovováním veřejnosti na největší mezinárodní konferenci o zapojování veřejnosti do vědy v Evropě? Rádi byste na společném fóru vznesli otázku k občanské angažovanosti ve vědě, která vám již douho leží na srdci? Mohou z vaší praxe ostatní načerpat inspiraci? Sdílejte svůj nápad ve společném mezinárodním týmu a představte jej na konferenci Ecsite 2020: Echoes from the future.

Evropská síť vědeckých center a muzeí ECSITE otevřela výzvu pro předkládání nápadů pro svou výroční konferenci. Konference se bude konat 11. – 13. června 2020 ve slovinské Ljubljaně a bude mít 100+ paralelních programů. 

Síť ECSITE sdružuje na 350 institucí – vědeckých center a muzeí, výzkumných institucí, soukromých společností či festivalů ve více než 50 zemích. Jejím hlavním cílem je podporovat v evropské společnosti kreativitu a kritické myšlení, a povzbuzovat občany k zájmu o vědu. Členy sítě ECSITE v ČR jsou Středisko společných činností AV ČR v Praze, Techmania Science Centre v Plzni, Science Gallery Gama v Pardubicích, a VIDA! science centre v Brně.

Výzva je otevřena do 17. října 2019. Témata budou vyhodnocena a vybrána do konce listopadu 2019.

Přečtěte si podmínky a shlédněte praktické video k procesu předložení návrhu zde

Zdroj: h2020.cz
Úvodní foto: ESCITE