Eaton rozšiřuje zázemí pro výzkum a vývoj v novém Inovačním centru v Roztokách u Prahy

Společnost Eaton, která se zabývá řízením, využitím a správou energií, oslavila 9. června 2015 rozšíření svého Evropského inovačního centra. Nová budova je součástí vědeckotechnického parku v Roztokách u Prahy, který je celosvětovým výzkumným centrem zaměřeným na inovace pro Evropu, střední Východ a Afriku. Eaton dlouhodobě spolupracuje s agenturou CzechInvest a Českým vysokým učením technickým v Praze. Generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera se otevření nových prostor osobně zúčastnil.

V inovačním centru je na ploše 6 850 m² prováděn špičkový výzkum zaměřený na vývoj nové generace energetických systémů, které umožní efektivnější, bezpečnější a dlouhodobě udržitelné řízení a využití elektrické, hydraulické a mechanické energie. V současné době pracuje v inovačním centru 75 zaměstnanců. Společnost plánuje navýšení jejich počtu až na 300 v dalších letech v důsledku vysoké poptávky ze strany zákazníků v regionu. České pracoviště patří k pěti hlavním inovačním centrům společnosti Eaton. Další sídlí ve Spojených státech, v Indii a Číně.

Česká pobočka společnosti Eaton zahájila činnost v roce 1993 ještě pod značkou Felton & Guileaume. Dnes zaměstnává přibližně 1 500 lidí v Praze, Suchdole nad Lužnicí, Pohořelicích a Chomutově. Slouží lokálním i globálním zákazníkům včetně VW Group, Volvo, E.ON, HP, IBM a České dráhy.