Den podnikatelů 2014: Rekordní účast, do Ambassadoru dorazilo téměř 600 podnikatelů

Za účasti prezidenta Miloše Zemana, Andreje Babiše, Pavla Bělobrádka a Michaely Marksové-Tominové, proběhl 12. ročník nejvýznamnějšího tuzemského setkání podnikatelů, které každoročně připravuje AMSP ČR. Den podnikatelů České republiky byl tradičně zahájen valnou hromadou, pod níž následovalo Exportní fórum zaměřené na Spojené státy americké, ve večerních hodinách proběhl galavečer, v rámci kterého předseda Asociace diskutoval s prezidentem a klíčovými ministry. Ve druhé části slavnostního setkání byly oceněny nejlepší tuzemské rodinné firmy a začínající podnikatelé.

Hlavním tématem exportního fóra byla diskuse nad šancemi v největší světové ekonomice, Spojených státech amerických. Gerald Rausnitz, majitel přerovské Meopty a významný americký investor, představil nejen obdivuhodný příběh přerovského výrobce optiky, ale i úplně nový projekt, v rámci kterého připravuje rodina Rausnitzových společně s AMSP ČR zatím nevídané zázemí pro malé a střední tuzemské firmy v New Yorku (více na www.meohub.cz). Rodinný příběh úspěšného českého podnikatele v USA představil i čerstvý držitel titulu "Equa bank Rodinná firmy roku", pan Libor Musil ze společnosti LIKO-S a.s. Partneři Exportního fóra - Komerční banka a Česká exportní banka fórum doplňovaly o postřehy z bankovního světa, a to jak ve smyslu prognózy americké ekonomiky, tak praktických návodů, jak řešit v USA financování investic a provozního kapitálu.

OHO_3108.png
Zleva: Karel Petrák, Libor Musil, Viktor Zeisel, Gerald Rausnitz, Karel Havlíček

OHO_3087.png

Galavečer se nesl v duchu diskuse s prezidentem Milošem Zemanem, ministrem Andrejem Babišem, Pavlem Bělobrádkem a ministryní Michaelou Marksovou-Tominovou. Více jak hodinu se diskutovala jak rozhodující podnikatelská témata, jako jsou daně, sociální dialog, nová koncepce řízení VVI, tak například státní rozpočet a jeho schodek. Zajímavý střet názorů pravicových a levicových členů koaliční vlády byl vtipně glosován prezidentem Zemanem, který doplňoval pohled na hospodářskou politiku i svými zkušenostmi z doby, kdy byl sám předsedou vlády.

OHO_3477.pngZleva: Karel Havlíček, Andrej Babiš, Miloš Zeman, Pavel Bělobrádek, Michaela Marksová Tominová

OHO_3507.png

OHO_3484.pngZleva: Andrej Babiš, Miloš Zeman

Ve druhé části slavnostního večera, kterou moderovala generální ředitelka Asociace Eva Svobodová,  proběhlo slavnostní vyhlášení cen nejlepších rodinných firem a nejlepších začínajících projektů. Suverénním vítězem večera se stala firma LIKO-S, a.s., která v soutěži AMSP ČR "Equa bank Rodinná firma roku" zvítězila jak v kategorii hlasování Cena veřejnosti, tak v kategorii hodnocené odbornou porotou. Začínající podnikatelé byli vyhlášeni v jedné z nejpopulárnějších tuzemských soutěží mladých, realizovaných AMSP ČR ve spojení s Komerční bankou, projektu Nastartujtese.cz. Hlavní cenu 300.000 Kč získala společnost CZEVITRUM s.r.o., Cenu veřejnosti 50.000 Kč získala Marika Janečková s projektem "30ti denní výzva".

(Zdroj: amsp.cz)