CzechInvest rozšiřuje svá zahraniční zastoupení

V září 2017 CzechInvest otevřel dvě další zahraniční kanceláře, v kanadském Torontu a ukrajinském Kyjevě, a posílil zahraniční zastoupení v čínské Šanghaji.

Zahraniční zastoupení pro Kanadu zřídil CzechInvest v Torontu z důvodu rostoucího potenciálu kanadských přímých zahraničních investic do středoevropského regionu, a to zejména v sektorech leteckého průmyslu, automobilového průmyslu a life sciences. Zdejší firmy se přestávají orientovat pouze na trh USA a testují relokaci na trhy EU. Významný potenciál se zároveň nalézá i v česko-kanadské spolupráci na poli výzkumu, vývoje a inovací.

V Kyjevě sídlí od září zahraniční zástupce CzechInvestu pro oblast Ukrajiny, Ruské federace a Společenství nezávislých států. Toto zahraniční zastoupení CzechInvest zřídil z důvodu poskytované asistence vízových programů Ministerstva průmyslu a obchodu a dalších institucí (Režim Ukrajina a Projekt Ukrajina). Zároveň testuje potenciál trhů Ukrajiny, Ruské federace a Společenství nezávislých států v oblasti přímých zahraničních investic, zejména v sektorech leteckého, chemického a strojírenského průmyslu.

Z důvodu velikosti čínského trhu a z ní vyplývajícího širokého investičního potenciálu, který původní přítomnost pouze jediného zahraničního zástupce CzechInvestu neumožnovala dostatečně pokrýt, posílil CzechInvest zahraniční zastoupení v Šanghaji.

Zdroj: CzechInvest