Czech Space Week: Brno hostilo první Český kosmický průmyslový den

Czech Space Week pokračoval ve středu 14. listopadu 2018 ve Hvězdárně a planetáriu Brno historicky prvním Českým kosmickým průmyslovým dnem. Své produkty a služby zde představilo přes 30 českých i zahraničních firem a institucí. Účastníci se dozvěděli například, jak se zapojit do programů financovaných Evropskou kosmickou agenturou (ESA), jak lze získat a využívat kosmické technologie či jak vstoupit do kosmického inkubátoru ESA BIC Prague.

Součástí Českého kosmického průmyslového dne byl i veletrh pracovních příležitostí pro české i zahraniční studenty Space Job Fair. Patnáct firem, které jsou nejrůznějším způsobem aktivní v kosmickém sektoru, zde nabízelo volná pracovní místa od manažerských pozic až po ty konstruktérské či softwarové několika desítkám studentů.

Odpoledne Technologické centrum Akademie věd ČR ve spolupráci s Ministerstvem dopravy uspořádalo pátý ročník konference Gate2Space o zapojení českých subjektů do kosmických aktivit. Řešily se zde současné aktivity českých subjektů v oblastech jako je pozorování Země, družicová navigace a telekomunikace či nosné rakety a zazněly zde také informace o přípravě nových programů ESA, do kterých se Češi mohou zapojit.

Den uzavřela večerní konference Why space, why now? o tom, proč je vesmír pro Českou republiku důležitý.

Zdroj: CzechInvest