Český cirkulární hotspot zahájil svou činnost

V úterý 9. října 2019 zahájil svou činnost Český cirkulární hotspot. Jeho cílem je zajistit Česku účast na globálním dění v oboru a zároveň umožnit českým nápadům růst od prvotní myšlenky až po expanzi na zahraniční trhy. Tímto aktem se Česká republika dostává na úroveň zemí proaktivně podporujících změnu při přechodu z lineárního ekonomického modelu na cirkulární. Celý koncept i jeho činnost představil generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl a ředitelka Institutu Cirkulární Ekonomiky Soňa Jonášová na mezinárodní konferenci Česko jako cirkulární hotspot v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně, který se konal v týdnu od 7. do 11. října 2019

„Cirkulární ekonomika má velký potenciál pro zlepšení nejen životního prostředí, ale i ekonomické výkonnosti firem. Proto je toto téma pro aktivity CzechInvestu klíčové. CzechInvest dlouhodobě podporuje malé a střední podniky v různých fázích rozvoje podnikání – od start-upů po zavedené společnosti a velké investory. Principy cirkulární ekonomiky ve firmách přinášejí inovativní řešení, což jsou přesně ty činnosti, na které cílíme,“ říká Patrik Reichl, generální ředitel agentury CzechInvest.

Iniciativa založit Český cirkulární hotspot vznikla ve spolupráci CzechInvestu s Institutem cirkulární ekonomiky (INCIEN) a Nizozemským velvyslanectvím v České republice. Posláním platformy je také inspirovat české firmy k implementaci principů cirkulární ekonomiky do jejich podnikání.

Více informací naleznete v tiskové zprávě zde.

Zdroj: CzechInvest