České startupy bodovaly v evropské prestižní soutěži CESA

Neuron Soundware, Spendee a Impact Hub Praha jsou čeští vítězové šestého ročníku Central European Startup Awards (CESA). Finále prestižní startupové soutěže proběhlo 21. listopadu 2019 v Bukurešti. Česko reprezentovalo dvanáct inovativních firem, které zvítězily v národním kole soutěže na konci září 2019.

České startupy si oproti minulému ročníku jednoznačně polepšily. Loni v CESA zvítězila pouze Dita Přikrylová z Czechitas jako Female Role Model of the Year. Letos máme hned tři české vítěze v rozdílných kategoriích. Firma Neuron soundware zvítězila v kategorii Best IoT Startup. Titul Best Fintech startup převzali zástupci aplikace na správu osobních financí Spendee. Nejlepším coworkem roku se stal pražský Impact Hub.

CzechInvest byl partnerem českého národního kola CESA. Svými programy podporuje nebo podpořil již několik úspěšných účastníků soutěže. Neuron soudware se v současné době inkubuje v kosmickém inkubátoru ESA BIC Prague, firma Spendee pak v roce 2018 využila projektu CzechDemo agentury CzechInvest.

Více informací o soutěži a seznam všech vítězů CESA najdete v tiskové zprávě zde.

Zdroj: CzechInvest