Home / Jak psát a řídit projekt ve vědě a výzkumu
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jak psát a řídit projekt ve vědě a výzkumu

4 Září, 2017 v 8:00 am - 5:00 pm

Dvoudenního seminář se zaměříením na vysvětlení a procvičení nejdůležitějších oblastí, jejichž znalost  může vědci pomoci při přípravě a realizaci konkurenceschopného projektu.

Na úvod prvního dne se seznámíte s profilem a kompetencemi, které se aktuálně od vědecko-výzkumných pracovníků a akademiků očekávají a ukážete si, jaké nástroje lze využít pro plánování profesního růstu.

Mezi stěžejní znalosti patří oblast projektového řízení a psaní projektových žádostí, v dalším bloku se proto zaměříte na vysvětlení základních principů plánování a řízení projektů – ujasníte si, jaký je rozdíl mezi cílem a záměrem, jak pracovat s výsledky a výstupy, co jsou to milníky i jak se dobrat k členění projektu do klíčových aktivit (angl. workpackages). Také si ozřejmíte, v kterých částech projektové žádosti tyto znalosti využijete a jak nám jejich znalost pomůže při tvorbě projektového návrhu.

Druhý den semináře se zaměříte na specifika financování vědy prostřednictvím specifických programů a projektů z nich financovaných. V základním přehledu se seznámíte s momentálně nejvýznamnějšími programy a jejich základními pravidly. Další blok bude věnován typické struktuře projektových žádostí a tomu, jak s ní pracovat nejen při sestavování žádosti, ale také při realizaci projektu – vysvětlíte si, co je excelence, jak s ní pracovat, jaká je vazba mezi ní, implementací a impaktem projektu. Specificky se zaměříte na potenciální dopad projektu, komunikační a diseminační strategie a jak s nimi pracovat. Na závěr neopominete ani další témata, která mohou hrát roli při hodnocení projektů.

Seminář je zkrácenou verzí Letní školy pro doktorandy a je určen všem zájemcům o téma přípravy a řízení projektů z řad akademických a výzkumných pracovníků.

Cílová skupina: doktorandi, vědci a akademičtí pracovníci bez předchozích zkušeností s přípravou a realizací projektů.

Lektor: Radka Pittnerová

Registrovat se můžete zde.

Zdroj: sympoziumsychrov.cz

Podrobnosti

Datum:
4 Září, 2017
Čas:
8:00 am - 5:00 pm

Místo konání

Liberec
Sdílej
Hide Buttons